KDO-U (RW) (S)

Kocioł dolnego spalania z rusztem wodnym oraz z dźwignią zmiany sposobu spalania górne/dolne


Dostępny w mocach: 17kW, 22kW, 25kW, 28kW, 33kW, 39kW, 44kW.

Więcej

KDO-U (RW) (S)

Kocioł KDO-U (RW) (S) to sprawdzona już konstrukcja wymiennika kotła KDO-U gdzie ruszt żeliwny zastąpiono rusztem wodnym. Urządzenie to łączy w sobie zalety kotłów z dolnym i górnym systemem spalaniem paliwa. Zastosowanie przysłony pozwalającej na zmianę sposobu spalania z górnego na dolny znacznie ułatwia rozpalenie kotła szczególnie w przypadku słabego ciągu kominowego, co w sposób zdecydowany podnosi jego walory użytkowe. Po zakończeniu procesu rozpalania zmienia się system spalania na dolny co umożliwia znaczne podniesienie efektywności i ekologiczności eksploatacji kotła. 
Eksploatacja kotłów opiera się na ciągu naturalnym. Dla zwiększenia komfortu użytkowania istnieje możliwość zamontowania miarkownika ciągu. Kocioł przystosowany jest również do montażu zestawu nadmuchowego.

Dodatkowo od 2010r. oprócz stosowania atestowanej blachy grubości 6mm, modele 17-28 kW wyposażono w mechaniczny przegarniacz zładu paliwa.Kotły KDO przystosowane są po współpracy z miarkownikami ciągu lub wentylatorami nadmuchowymi.

Miarkownik ciągu umożliwia płynną zmianę otwarcia przepustnicy, co umożliwia regulację intensywności spalania ograniczając konieczność częstej obsługi kotła.

Zastosowanie wentylatora połączonego z elektronicznym sterownikiem pracy znacznie podnosi komfort obsługi urządzenia. Sterownik poprzez płynną regulację obrotów wentylatora, sterowanie zakresem temperatur pracy pompy obiegowej oraz regulacją czasów pracy i postoju wentylatora precyzyjnie nadzoruje procesy spalania oraz ustaloną temperaturę kotła.


Pobierz instrukcję PDF
Podstawowym paliwem do kotłów grzewczych zasypowych jest węgiel kamienny do celów energetycznych sortymentu orzech, groszek. Paliwo to gwarantuje uzyskanie deklarowanej mocy. Dobre efekty uzyskuje się spalając mieszanki węgla kamiennego z miałem, drewnem itp.

30 produktów w tej kategorii